Regular
Jornada 1 18 - 21 Ago
Local | Visitante | |
---|---|---|
Lorca FC | 2 - 0 | Cultural |
Tenerife | 1 - 0 | Real Zaragoza |
Alcorcón | 0 - 0 | Sporting |
Córdoba | 1 - 2 | Cádiz |
Numancia | 1 - 0 | Huesca |
Osasuna | 1 - 1 | Sevilla Atlético |
Valladolid | 1 - 2 | Barcelona B |
Gimnàstic | 0 - 1 | Almería |
Granada | 0 - 0 | Albacete |
Oviedo | 2 - 3 | Rayo |
Lugo | 0 - 0 | Reus |
Jornada 2 25 - 28 Ago
Local | Visitante | |
---|---|---|
Albacete | 0 - 3 | Córdoba |
Almería | 1 - 1 | Oviedo |
Cultural | 2 - 1 | Osasuna |
Huesca | 2 - 0 | Lorca FC |
Rayo | 2 - 2 | Numancia |
Sevilla Atlético | 1 - 2 | Valladolid |
Cádiz | 0 - 0 | Alcorcón |
Real Zaragoza | 1 - 1 | Granada |
Reus | 1 - 1 | Gimnàstic |
Sporting | 2 - 0 | Lugo |
Barcelona B | 0 - 3 | Tenerife |
Jornada 3 01 - 04 Sep
Local | Visitante | |
---|---|---|
Granada | 2 - 2 | Barcelona B |
Gimnàstic | 0 - 4 | Sporting |
Lorca FC | 0 - 0 | Rayo |
Lugo | 0 - 1 | Cádiz |
Numancia | 1 - 0 | Almería |
Osasuna | 1 - 1 | Huesca |
Córdoba | 1 - 2 | Real Zaragoza |
Oviedo | 3 - 0 | Reus |
Valladolid | 2 - 0 | Tenerife |
Sevilla Atlético | 1 - 2 | Cultural |
Alcorcón | 1 - 0 | Albacete |
Jornada 4 08 - 11 Sep
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cádiz | 2 - 0 | Gimnàstic |
Almería | 2 - 1 | Lorca FC |
Barcelona B | 4 - 0 | Córdoba |
Huesca | 0 - 0 | Sevilla Atlético |
Sporting | 1 - 1 | Oviedo |
Albacete | 0 - 1 | Lugo |
Cultural | 4 - 4 | Valladolid |
Rayo | 0 - 3 | Osasuna |
Real Zaragoza | 0 - 1 | Alcorcón |
Tenerife | 2 - 2 | Granada |
Reus | 1 - 0 | Numancia |
Jornada 5 15 - 17 Sep
Local | Visitante | |
---|---|---|
Lugo | 2 - 1 | Real Zaragoza |
Lorca FC | 1 - 1 | Reus |
Numancia | 3 - 0 | Sporting |
Osasuna | 2 - 1 | Almería |
Valladolid | 2 - 1 | Granada |
Sevilla Atlético | 0 - 0 | Rayo |
Alcorcón | 1 - 1 | Barcelona B |
Cultural | 3 - 2 | Huesca |
Córdoba | 2 - 0 | Tenerife |
Gimnàstic | 3 - 1 | Albacete |
Oviedo | 1 - 0 | Cádiz |
Jornada 6 22 - 25 Sep
Local | Visitante | |
---|---|---|
Almería | 3 - 0 | Sevilla Atlético |
Granada | 3 - 1 | Córdoba |
Reus | 0 - 0 | Osasuna |
Sporting | 1 - 0 | Lorca FC |
Tenerife | 4 - 0 | Alcorcón |
Albacete | 2 - 1 | Oviedo |
Cádiz | 0 - 0 | Numancia |
Huesca | 1 - 0 | Valladolid |
Rayo | 3 - 1 | Cultural |
Real Zaragoza | 1 - 1 | Gimnàstic |
Barcelona B | 1 - 2 | Lugo |
Jornada 7 29 Sep - 01 Nov
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cultural | 0 - 0 | Almería |
Lorca FC | 3 - 0 | Cádiz |
Numancia | 5 - 1 | Albacete |
Valladolid | 4 - 1 | Córdoba |
Alcorcón | 1 - 2 | Granada |
Huesca | 2 - 1 | Rayo |
Lugo | 1 - 0 | Tenerife |
Osasuna | 2 - 0 | Sporting |
Sevilla Atlético | 0 - 1 | Reus |
Oviedo | 2 - 2 | Real Zaragoza |
Gimnàstic | 0 - 0 | Barcelona B |
Jornada 8 07 - 08 Oct
Local | Visitante | |
---|---|---|
Almería | 0 - 3 | Huesca |
Cádiz | 0 - 2 | Osasuna |
Reus | 1 - 1 | Cultural |
Sporting | 3 - 0 | Sevilla Atlético |
Tenerife | 2 - 0 | Gimnàstic |
Albacete | 2 - 1 | Lorca FC |
Barcelona B | 1 - 1 | Oviedo |
Córdoba | 3 - 0 | Alcorcón |
Granada | 2 - 0 | Lugo |
Rayo | 4 - 1 | Valladolid |
Real Zaragoza | 3 - 0 | Numancia |
Jornada 9 10 - 12 Oct
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cultural | 0 - 2 | Sporting |
Huesca | 1 - 1 | Reus |
Gimnàstic | 2 - 0 | Granada |
Lorca FC | 0 - 2 | Real Zaragoza |
Numancia | 1 - 0 | Barcelona B |
Oviedo | 1 - 1 | Tenerife |
Sevilla Atlético | 0 - 0 | Cádiz |
Lugo | 2 - 0 | Córdoba |
Osasuna | 1 - 0 | Albacete |
Rayo | 1 - 0 | Almería |
Valladolid | 4 - 0 | Alcorcón |
Jornada 10 13 - 16 Oct
Local | Visitante | |
---|---|---|
Sporting | 1 - 1 | Huesca |
Barcelona B | 1 - 0 | Lorca FC |
Cádiz | 2 - 2 | Cultural |
Granada | 2 - 0 | Oviedo |
Tenerife | 1 - 1 | Numancia |
Albacete | 2 - 1 | Sevilla Atlético |
Almería | 1 - 1 | Valladolid |
Córdoba | 1 - 5 | Gimnàstic |
Real Zaragoza | 1 - 1 | Osasuna |
Reus | 0 - 2 | Rayo |
Alcorcón | 0 - 1 | Lugo |
Jornada 11 20 - 23 Oct
Local | Visitante | |
---|---|---|
Osasuna | 2 - 2 | Barcelona B |
Huesca | 1 - 0 | Cádiz |
Lorca FC | 2 - 2 | Tenerife |
Numancia | 1 - 3 | Granada |
Sevilla Atlético | 2 - 2 | Real Zaragoza |
Almería | 0 - 1 | Reus |
Gimnàstic | 0 - 3 | Alcorcón |
Rayo | 1 - 1 | Sporting |
Oviedo | 2 - 0 | Córdoba |
Valladolid | 2 - 2 | Lugo |
Cultural | 0 - 0 | Albacete |
Jornada 12 27 - 30 Oct
Local | Visitante | |
---|---|---|
Real Zaragoza | 0 - 0 | Cultural |
Albacete | 0 - 0 | Huesca |
Cádiz | 0 - 0 | Rayo |
Lugo | 1 - 0 | Gimnàstic |
Sporting | 2 - 0 | Almería |
Alcorcón | 2 - 0 | Oviedo |
Barcelona B | 1 - 1 | Sevilla Atlético |
Córdoba | 1 - 1 | Numancia |
Reus | 2 - 2 | Valladolid |
Tenerife | 0 - 0 | Osasuna |
Granada | 4 - 1 | Lorca FC |
Jornada 13 03 - 06 Nov
Local | Visitante | |
---|---|---|
Numancia | 1 - 0 | Alcorcón |
Lorca FC | 1 - 0 | Córdoba |
Rayo | 1 - 1 | Albacete |
Reus | 1 - 0 | Sporting |
Sevilla Atlético | 1 - 1 | Tenerife |
Almería | 0 - 2 | Cádiz |
Cultural | 1 - 1 | Barcelona B |
Osasuna | 0 - 0 | Granada |
Oviedo | 3 - 2 | Lugo |
Valladolid | 0 - 3 | Gimnàstic |
Huesca | 3 - 1 | Real Zaragoza |
Jornada 14 10 - 13 Nov
Local | Visitante | |
---|---|---|
Córdoba | 0 - 1 | Osasuna |
Albacete | 2 - 0 | Almería |
Alcorcón | 1 - 1 | Lorca FC |
Barcelona B | 0 - 2 | Huesca |
Real Zaragoza | 3 - 2 | Rayo |
Tenerife | 2 - 0 | Cultural |
Gimnàstic | 1 - 2 | Oviedo |
Granada | 1 - 2 | Sevilla Atlético |
Lugo | 0 - 1 | Numancia |
Sporting | 1 - 1 | Valladolid |
Cádiz | 1 - 0 | Reus |
Jornada 15 17 - 19 Nov
Local | Visitante | |
---|---|---|
Almería | 3 - 0 | Real Zaragoza |
Huesca | 3 - 0 | Tenerife |
Lorca FC | 1 - 2 | Lugo |
Valladolid | 3 - 1 | Oviedo |
Reus | 1 - 1 | Albacete |
Cultural | 1 - 1 | Granada |
Numancia | 1 - 2 | Gimnàstic |
Osasuna | 2 - 3 | Alcorcón |
Rayo | 1 - 0 | Barcelona B |
Sevilla Atlético | 1 - 1 | Córdoba |
Sporting | 0 - 3 | Cádiz |
Jornada 16 24 - 26 Nov
Local | Visitante | |
---|---|---|
Tenerife | 2 - 2 | Rayo |
Alcorcón | 0 - 0 | Sevilla Atlético |
Cádiz | 1 - 0 | Valladolid |
Gimnàstic | 0 - 2 | Lorca FC |
Oviedo | 3 - 1 | Numancia |
Real Zaragoza | 0 - 0 | Reus |
Albacete | 2 - 2 | Sporting |
Barcelona B | 1 - 1 | Almería |
Córdoba | 2 - 2 | Cultural |
Granada | 2 - 0 | Huesca |
Lugo | 1 - 0 | Osasuna |
Jornada 17 02 Dic - 18 Ene
Local | Visitante | |
---|---|---|
Huesca | 3 - 1 | Córdoba |
Lorca FC | 0 - 2 | Oviedo |
Rayo | 1 - 0 | Granada |
Reus | 2 - 1 | Barcelona B |
Almería | 2 - 1 | Tenerife |
Cultural | 2 - 2 | Alcorcón |
Cádiz | 2 - 0 | Albacete |
Valladolid | 2 - 3 | Numancia |
Sevilla Atlético | 1 - 1 | Lugo |
Sporting | 0 - 1 | Real Zaragoza |
Osasuna | 0 - 2 | Gimnàstic |
Jornada 18 08 - 10 Dic
Local | Visitante | |
---|---|---|
Barcelona B | 2 - 1 | Sporting |
Granada | 3 - 2 | Almería |
Albacete | 2 - 1 | Valladolid |
Alcorcón | 1 - 1 | Huesca |
Numancia | 1 - 0 | Lorca FC |
Real Zaragoza | 0 - 2 | Cádiz |
Córdoba | 2 - 2 | Rayo |
Gimnàstic | 2 - 1 | Sevilla Atlético |
Lugo | 3 - 1 | Cultural |
Oviedo | 1 - 0 | Osasuna |
Tenerife | 3 - 0 | Reus |
Jornada 19 15 - 17 Dic
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cádiz | 3 - 1 | Barcelona B |
Albacete | 0 - 0 | Real Zaragoza |
Almería | 1 - 0 | Córdoba |
Osasuna | 2 - 2 | Numancia |
Valladolid | 3 - 0 | Lorca FC |
Reus | 0 - 0 | Granada |
Cultural | 2 - 0 | Gimnàstic |
Huesca | 3 - 0 | Lugo |
Rayo | 2 - 1 | Alcorcón |
Sevilla Atlético | 0 - 1 | Oviedo |
Sporting | 3 - 0 | Tenerife |
Jornada 20 19 - 23 Dic
Local | Visitante | |
---|---|---|
Barcelona B | 0 - 1 | Albacete |
Valladolid | 3 - 2 | Real Zaragoza |
Córdoba | 5 - 0 | Reus |
Granada | 2 - 1 | Sporting |
Lorca FC | 0 - 1 | Osasuna |
Numancia | 3 - 0 | Sevilla Atlético |
Tenerife | 1 - 1 | Cádiz |
Alcorcón | 2 - 0 | Almería |
Lugo | 1 - 2 | Rayo |
Gimnàstic | 1 - 2 | Huesca |
Oviedo | 3 - 0 | Cultural |
Jornada 21 06 - 07 Ene
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cádiz | 1 - 0 | Granada |
Rayo | 2 - 3 | Gimnàstic |
Real Zaragoza | 1 - 1 | Barcelona B |
Reus | 1 - 1 | Alcorcón |
Sporting | 3 - 2 | Córdoba |
Albacete | 1 - 2 | Tenerife |
Almería | 1 - 0 | Lugo |
Cultural | 2 - 2 | Numancia |
Huesca | 1 - 1 | Oviedo |
Osasuna | 4 - 2 | Valladolid |
Sevilla Atlético | 3 - 2 | Lorca FC |
Jornada 22 12 - 14 Ene
Local | Visitante | |
---|---|---|
Rayo | 2 - 2 | Oviedo |
Almería | 1 - 1 | Gimnàstic |
Barcelona B | 0 - 1 | Valladolid |
Real Zaragoza | 1 - 0 | Tenerife |
Reus | 0 - 1 | Lugo |
Sporting | 3 - 0 | Alcorcón |
Albacete | 2 - 1 | Granada |
Cultural | 2 - 1 | Lorca FC |
Cádiz | 2 - 0 | Córdoba |
Huesca | 2 - 1 | Numancia |
Sevilla Atlético | 0 - 1 | Osasuna |
Jornada 23 19 - 21 Ene
Local | Visitante | |
---|---|---|
Granada | 2 - 1 | Real Zaragoza |
Córdoba | 1 - 0 | Albacete |
Lorca FC | 2 - 3 | Huesca |
Lugo | 3 - 1 | Sporting |
Oviedo | 2 - 1 | Almería |
Valladolid | 1 - 0 | Sevilla Atlético |
Alcorcón | 1 - 0 | Cádiz |
Gimnàstic | 1 - 2 | Reus |
Numancia | 0 - 0 | Rayo |
Osasuna | 2 - 1 | Cultural |
Tenerife | 1 - 3 | Barcelona B |
Jornada 24 26 - 28 Ene
Local | Visitante | |
---|---|---|
Real Zaragoza | 1 - 0 | Córdoba |
Albacete | 2 - 0 | Alcorcón |
Barcelona B | 3 - 0 | Granada |
Cádiz | 1 - 1 | Lugo |
Rayo | 5 - 1 | Lorca FC |
Reus | 0 - 0 | Oviedo |
Almería | 0 - 0 | Numancia |
Cultural | 2 - 1 | Sevilla Atlético |
Huesca | 1 - 0 | Osasuna |
Sporting | 2 - 0 | Gimnàstic |
Tenerife | 0 - 0 | Valladolid |
Jornada 25 02 - 04 Feb
Local | Visitante | |
---|---|---|
Osasuna | 1 - 1 | Rayo |
Alcorcón | 1 - 1 | Real Zaragoza |
Gimnàstic | 0 - 0 | Cádiz |
Granada | 2 - 1 | Tenerife |
Lorca FC | 1 - 2 | Almería |
Valladolid | 3 - 2 | Cultural |
Córdoba | 1 - 2 | Barcelona B |
Lugo | 1 - 1 | Albacete |
Numancia | 1 - 0 | Reus |
Oviedo | 2 - 1 | Sporting |
Sevilla Atlético | 0 - 1 | Huesca |
Jornada 26 09 - 11 Feb
Local | Visitante | |
---|---|---|
Granada | 1 - 0 | Valladolid |
Almería | 0 - 1 | Osasuna |
Barcelona B | 0 - 1 | Alcorcón |
Cádiz | 2 - 1 | Oviedo |
Sporting | 2 - 0 | Numancia |
Albacete | 0 - 1 | Gimnàstic |
Huesca | 1 - 0 | Cultural |
Rayo | 2 - 0 | Sevilla Atlético |
Real Zaragoza | 2 - 0 | Lugo |
Reus | 3 - 0 | Lorca FC |
Tenerife | 5 - 1 | Córdoba |
Jornada 27 16 - 18 Feb
Local | Visitante | |
---|---|---|
Valladolid | 3 - 2 | Huesca |
Alcorcón | 1 - 1 | Tenerife |
Gimnàstic | 0 - 2 | Real Zaragoza |
Lorca FC | 0 - 0 | Sporting |
Osasuna | 0 - 0 | Reus |
Oviedo | 0 - 0 | Albacete |
Cultural | 2 - 3 | Rayo |
Córdoba | 1 - 2 | Granada |
Lugo | 1 - 2 | Barcelona B |
Numancia | 1 - 0 | Cádiz |
Sevilla Atlético | 0 - 3 | Almería |
Jornada 28 23 - 26 Feb
Local | Visitante | |
---|---|---|
Sporting | 2 - 0 | Osasuna |
Almería | 2 - 1 | Cultural |
Barcelona B | 1 - 1 | Gimnàstic |
Cádiz | 0 - 0 | Lorca FC |
Rayo | 3 - 0 | Huesca |
Albacete | 1 - 0 | Numancia |
Córdoba | 2 - 1 | Valladolid |
Granada | 2 - 0 | Alcorcón |
Real Zaragoza | 2 - 1 | Oviedo |
Reus | 2 - 0 | Sevilla Atlético |
Tenerife | 3 - 1 | Lugo |
Jornada 29 02 - 04 Mar
Local | Visitante | |
---|---|---|
Oviedo | 0 - 0 | Barcelona B |
Cultural | 2 - 0 | Reus |
Lugo | 2 - 1 | Granada |
Numancia | 1 - 2 | Real Zaragoza |
Osasuna | 1 - 0 | Cádiz |
Alcorcón | 1 - 2 | Córdoba |
Gimnàstic | 1 - 2 | Tenerife |
Huesca | 2 - 2 | Almería |
Lorca FC | 1 - 2 | Albacete |
Valladolid | 1 - 1 | Rayo |
Sevilla Atlético | 0 - 1 | Sporting |
Jornada 30 09 - 11 Mar
Local | Visitante | |
---|---|---|
Tenerife | 3 - 1 | Oviedo |
Alcorcón | 0 - 0 | Valladolid |
Almería | 0 - 1 | Rayo |
Cádiz | 4 - 1 | Sevilla Atlético |
Granada | 0 - 1 | Gimnàstic |
Albacete | 0 - 0 | Osasuna |
Barcelona B | 2 - 2 | Numancia |
Córdoba | 1 - 0 | Lugo |
Real Zaragoza | 3 - 1 | Lorca FC |
Reus | 0 - 0 | Huesca |
Sporting | 4 - 0 | Cultural |
Jornada 31 16 - 19 Mar
Local | Visitante | |
---|---|---|
Sevilla Atlético | 1 - 2 | Albacete |
Cultural | 0 - 1 | Cádiz |
Lorca FC | 1 - 1 | Barcelona B |
Lugo | 2 - 1 | Alcorcón |
Osasuna | 1 - 2 | Real Zaragoza |
Gimnàstic | 0 - 2 | Córdoba |
Numancia | 2 - 0 | Tenerife |
Rayo | 3 - 2 | Reus |
Oviedo | 2 - 1 | Granada |
Valladolid | 2 - 1 | Almería |
Huesca | 0 - 2 | Sporting |
Jornada 32 24 - 26 Mar
Local | Visitante | |
---|---|---|
Albacete | 0 - 0 | Cultural |
Córdoba | 1 - 1 | Oviedo |
Lugo | 0 - 0 | Valladolid |
Reus | 1 - 0 | Almería |
Sporting | 1 - 0 | Rayo |
Alcorcón | 1 - 0 | Gimnàstic |
Barcelona B | 0 - 2 | Osasuna |
Granada | 1 - 0 | Numancia |
Real Zaragoza | 0 - 1 | Sevilla Atlético |
Tenerife | 2 - 0 | Lorca FC |
Cádiz | 1 - 1 | Huesca |
Jornada 33 31 Mar - 12 Abr
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cultural | 0 - 1 | Real Zaragoza |
Numancia | 2 - 1 | Córdoba |
Oviedo | 0 - 1 | Alcorcón |
Valladolid | 1 - 0 | Reus |
Almería | 1 - 3 | Sporting |
Gimnàstic | 3 - 0 | Lugo |
Lorca FC | 3 - 2 | Granada |
Osasuna | 0 - 1 | Tenerife |
Rayo | 1 - 1 | Cádiz |
Sevilla Atlético | 3 - 1 | Barcelona B |
Huesca | 0 - 0 | Albacete |
Jornada 34 06 - 08 Abr
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cádiz | 0 - 0 | Almería |
Albacete | 0 - 1 | Rayo |
Alcorcón | 0 - 1 | Numancia |
Barcelona B | 0 - 1 | Cultural |
Granada | 1 - 1 | Osasuna |
Real Zaragoza | 1 - 0 | Huesca |
Córdoba | 1 - 0 | Lorca FC |
Gimnàstic | 1 - 0 | Valladolid |
Lugo | 0 - 1 | Oviedo |
Sporting | 2 - 1 | Reus |
Tenerife | 2 - 0 | Sevilla Atlético |
Jornada 35 14 - 16 Abr
Local | Visitante | |
---|---|---|
Cultural | 3 - 2 | Tenerife |
Lorca FC | 1 - 1 | Alcorcón |
Numancia | 2 - 0 | Lugo |
Reus | 1 - 0 | Cádiz |
Almería | 1 - 1 | Albacete |
Osasuna | 1 - 1 | Córdoba |
Rayo | 2 - 1 | Real Zaragoza |
Oviedo | 1 - 0 | Gimnàstic |
Valladolid | 0 - 1 | Sporting |
Sevilla Atlético | 0 - 0 | Granada |
Huesca | 2 - 1 | Barcelona B |
Jornada 36 20 - 22 Abr
Local | Visitante | |
---|---|---|
Córdoba | 3 - 0 | Sevilla Atlético |
Oviedo | 1 - 2 | Valladolid |
Albacete | 0 - 1 | Reus |
Gimnàstic | 0 - 0 | Numancia |
Real Zaragoza | 2 - 1 | Almería |
Tenerife | 2 - 4 | Huesca |
Alcorcón | 0 - 0 | Osasuna |
Barcelona B | 2 - 3 | Rayo |
Cádiz | 0 - 0 | Sporting |
Granada | 3 - 3 | Cultural |
Lugo | 1 - 1 | Lorca FC |
Jornada 37 27 - 29 Abr
Local | Visitante | |
---|---|---|
Reus | 1 - 1 | Real Zaragoza |
Almería | 1 - 0 | Barcelona B |
Huesca | 2 - 1 | Granada |
Osasuna | 1 - 1 | Lugo |
Valladolid | 1 - 1 | Cádiz |
Sevilla Atlético | 1 - 0 | Alcorcón |
Cultural | 2 - 1 | Córdoba |
Lorca FC | 1 - 0 | Gimnàstic |
Numancia | 3 - 0 | Oviedo |
Rayo | 3 - 1 | Tenerife |
Sporting | 2 - 1 | Albacete |
Jornada 38 04 - 07 May
Local | Visitante | |
---|---|---|
Alcorcón | 0 - 0 | Cultural |
Barcelona B | 0 - 1 | Reus |
Córdoba | 2 - 4 | Huesca |
Numancia | 0 - 1 | Valladolid |
Real Zaragoza | 2 - 1 | Sporting |
Tenerife | 0 - 0 | Almería |
Albacete | 1 - 1 | Cádiz |
Gimnàstic | 0 - 2 | Osasuna |
Lugo | 1 - 0 | Sevilla Atlético |
Oviedo | 2 - 0 | Lorca FC |
Granada | 0 - 2 | Rayo |
Jornada 39 11 - 14 May
Local | Visitante | |
---|---|---|
Lorca FC | 2 - 1 | Numancia |
Osasuna | 2 - 1 | Oviedo |
Valladolid | 3 - 2 | Albacete |
Reus | 1 - 1 | Tenerife |
Sporting | 2 - 3 | Barcelona B |
Almería | 2 - 0 | Granada |
Cultural | 1 - 1 | Lugo |
Huesca | 1 - 1 | Alcorcón |
Rayo | 1 - 2 | Córdoba |
Sevilla Atlético | 1 - 0 | Gimnàstic |
Cádiz | 2 - 0 | Real Zaragoza |
Jornada 40 18 - 21 May
Local | Visitante | |
---|---|---|
Tenerife | 1 - 0 | Sporting |
Gimnàstic | 5 - 3 | Cultural |
Granada | 1 - 0 | Reus |
Lorca FC | 1 - 5 | Valladolid |
Oviedo | 2 - 1 | Sevilla Atlético |
Alcorcón | 4 - 0 | Rayo |
Barcelona B | 3 - 1 | Cádiz |
Córdoba | 2 - 0 | Almería |
Numancia | 1 - 1 | Osasuna |
Real Zaragoza | 4 - 1 | Albacete |
Lugo | 0 - 2 | Huesca |